Головна » Статті » Мої статті

Річна інформація 2018 5

2. Інформація про володіння посадовими особами емітента акціями емітента

Посада

Прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи або повне найменування юридичної особи

 Ідентифікаційний код юридичної особи

Кількість акцій (шт.)

Від загальної кількості акцій (у відсотках)

Кількість за видами акцій

Прості іменні

Привілейо-вані іменні

1

2

3

4

5

6

7

голова наглядової ради

Каштанов Олександр Сергiйович

 

1 745 794

83,89

1 745 794

0

Усього

1 745 794

83,89

1 745 794

0

 

 

VI. Інформація про засновників та/або учасників емітента та відсоток акцій (часток, паїв)

Найменування юридичної особи засновника та/або учасника

Ідентифікаційний код юридичної особи засновника та/або учасника

Місцезнаходження

Відсоток акцій (часток, паїв), які належать засновнику та/або учаснику (від загальної кількості)

 

 

 

 

Прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи

Відсоток акцій (часток, паїв), які належать засновнику та/або учаснику (від загальної кількості)

203 особи

100

Усього

100

 

VII. Звіт керівництва (звіт про управління)

 

1. Вірогідні перспективи подальшого розвитку емітента

Вiрогiдними перспективами подальшого розвитку емiтента є подальше покращення стабiльностi роботи Товариства з метою максимального забезпечення прав та iнтересiв акцiонерiв. Змiцнення матерiально-технiчної бази дозволить збiльшити об'єми виробництва та реалiзацiї продукцiї з метою збiльшення грошових потокiв, обороту, та, зрештою, прибутковостi.  Публiчна пропозицiя акцiй не планується.

 

2. Інформація про розвиток емітента

Товариство було засновано в 1997 роцi як пiдприємство по доробцi насiння соняшнику до посiвних кондицiй. виробництву та реалiзацiї насiння сiльськогосподарських культур високих категорiй. Пiсля придбання нинiшнiм мажоритарним акцiонером значного пакету акцiй було виконано 2 етапи реконструкцiї пiдприємства iз перетворенням на сучасний насiннєочисний комплекс. Наразi здiйснюється як обробка власного насiння соняшнику, так i надання послуг по обробцi третiм особам.  Фiнансовий стан пiдприємства можна оцiнити як стабiльний, при цьому, данi рiчної фiнансової звiтностi розкритi в установленому порядку.

 

3. Інформація про укладення деривативів або вчинення правочинів щодо похідних цінних паперів емітентом, якщо це впливає на оцінку його активів, зобов'язань, фінансового стану і доходів або витрат емітента, зокрема інформацію про:

Деривативи не укладалися, правочини щодо похiдних цiнних паперiв не вчинялися.

 

1) завдання та політику емітента щодо управління фінансовими ризиками, у тому числі політику щодо страхування кожного основного виду прогнозованої операції, для якої використовуються операції хеджування

Основними завданнями в дiяльностi Товариства в частинi управлiння ризиками є уникнення i мiнiмiзацiя ризикiв, пом`якшення їх наслiдкiв, зменшення вразливостi Товариства до них, забезпечення досягнення стратегiчних цiлей Товариства при дотриманнi балансу iнтересiв усiх зацiкавлених сторiн.

Основними цiлями Товариства при управлiннi ризиками є:

            забезпечення реалiзацiї стратегiї розвитку та ефективного функцiонування, у тому числi стосовно ризикiв, якi бере на себе Товариство у своїй дiяльностi;

            забезпечення iнтересiв акцiонерiв Товариства;

            забезпечення вiдповiдностi внутрiшнiх нормативних документiв Товариства вимогам чинних нормативних актiв України.

Система управлiння ризиками Товариства базується на забезпеченнi надiйного та безперервного процесу виявлення, оцiнки, контролю та монiторингу ризикiв як на iндивiдуальнiй, так i на портфельнiй основi.

Ключовими характеристиками системи управлiння ризиками є:

1) формування чiтких критерiїв дiяльностi Товариства.

2) оцiнка ризикiв.

3) монiторинг ризикiв.

Оскiльки операцiї хеджування не використовуються в господарськiй дiяльностi Товариства, страхування кожного основного виду прогнозованої операцiї, для якої використовуються операцiї хеджування, не здiйснюються.

 

 

2) схильність емітента до цінових ризиків, кредитного ризику, ризику ліквідності та/або ризику грошових потоків

Схильнiсть емiтента до цiнових ризикiв, кредитного ризику, ризику лiквiдностi та/або ризику грошових потокiв можна описати наступним чином.

Цiновi ризики Товариства залежать вiд формування свiтової ринкової цiни на товарне зерно, оскiльки цiни на продукцiю Товариства (насiння сiльськогосподарських культур) безпосередньо залежить вiд неї. Данi ризики можна оцiнити як помiрнi, оскiльки на свiтовому ринку вiдсутнiй профiцит по основних товарних позицiях з асортименту Товариства, вiдтак, значне падiння цiни малоймовiрне. Вiдсутнiсть протягом останнiх рокiв державного регулювання цiн або iнших засобiв квотування також  робить цiновi ризики помiрними.

            Кредитнi ризики з боку Товариства мiнiмiзуються завдяки зваженiй внутрiшнiй кредитнiй полiтицi, достатнiй кiлькостi лiквiдних активiв у Товариства для виконання своїх зобов'язань та постiйному зростанню оборотiв, що уможливлюють виконання кредитних зобов'язань. Однак, загальноринковi кредитнi ризики, викликанi нестабiльнiстю фiнансового ринку України, високим рiвнем ставок та можливими коливаннями курсу валюти вiдповiдними чином вiдображаються i на Товариствi. 

            Активи пiдприємства є лiквiдними, значних ризикiв не передбачається.

            У сучаснiй економiчнiй ситуацiї грошовi потоки бiльшостi суб'єктiв господарювання є недостатнiми, генеруючи бiльш-менш постiйнi касовi розриви, що обумовлює необхiднiсть залучення додаткових фiнансових ресурсiв. Також нинi реалiзуються значна кiлькiсть факторiв, якi дестабiлiзують грошовi потоки, обумовлюючи високий ризик та невизначенiсть результатiв дiяльностi суб'єктiв господарювання. Однак, за останнi роки Товариство демонструє тенденцiю до зниження касового розриву, забезпечуючи, при цьому, ефективне управлiння ризками шляхом недопущення або обмеження наступних факторiв:

- ризики при надмiрному авансованому надходженнi грошових коштiв. За таких значнi грошовi надходження можуть принести тимчасовий надприбуток але, у наступних перiодах виникають значнi вiдтоки грошових коштiв, пов'язанi з надмiрним виконанням податкових зобов'язань. Крiм того значнi коливання (навiть притоки грошових коштiв) потенцiюють виникнення значних касових розривiв у майбутньому;

- ризики при десинхронiзацiї притокiв та вiдтокiв грошових коштiв. За умови невiдповiдностi перiодiв синхронностi притокiв та вiдтокiв грошових коштiв така десинхронiзацiя iснуватиме завжди. Однак, навiть при спiв падiннi перiодiв синхронностi найменше порушення платiжного календаря викликатиме асинхроннiсть грошових потокiв, а, отже, нестабiльнiсть чистого грошового потоку;

- ризики при випадкових значних коливаннях вiдтокiв грошових коштiв, пов'язаних iз специфiкою ведення операцiйної дiяльностi, ринковими впливами, цiновими факторами, тощо.

 

Категорія: Мої статті | Додав: ylp (04.25.2019)
Переглядів: 177 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar