Головна » Статті » Мої статті

2016-12

5. ОБЛIКОВI ОЦIНКИ I ОСНОВНI ДЖЕРЕЛА НЕВИЗНАЧЕНОСТI В ОЦIНКАХ
Облiковi оцiнки
Деякi суми, включенi до фiнансової звiтностi або такi, що здiйснюють на неї вплив, а також пов'язане з ними розкриття iнформацiї повиннi бути оцiненi, що вимагає вiд керiвництва здiйснення припущень вiдносно сум або умов, якi не можуть бути точно вiдомi на дату пiдготовки фiнансової звiтностi.
«Критична облiкова оцiнка» є одночасно суттєвою для вiдображення як фiнансового стану товариства, так i результатiв її дiяльностi та вимагає вiд керiвництва найбiльш складних, суб'єктивних або комплексних суджень, найчастiше внаслiдок необхiдностi оцiнки впливу аспектiв, якi за своєю суттю є невизначеними.
Керiвництво проводить таку оцiнку на постiйнiй основi, виходячи з результатiв i досвiду минулих перiодiв, консультацiй фахiвцiв, тенденцiй та iнших методiв, якi керiвництво вважає прийнятними за певних обставин, а також виходячи з прогнозiв щодо того, як вони можуть змiнитися у майбутньому. Однак невизначенiсть стосовно цих припущень i оцiночних значень може призвести до результатiв, якi можуть вимагати суттєвих коригувань балансової вартостi активу або зобов'язання, стосовно яких здiйснюються такi припущення та оцiнки, у майбутньому.
Знос i амортизацiя
Знос i амортизацiя ґрунтуються на здiйснених керiвництвом оцiнках майбутнiх строкiв корисного використання основних засобiв i нематерiальних активiв. Оцiнки можуть змiнюватися пiд впливом технологiчного розвитку, конкуренцiї, змiн ринкової кон'юнктури та iнших чинникiв, i подiбнi змiни можуть призвести до змiн очiкуваних строкiв корисного використання та амортизацiйних нарахувань. Строки корисного використання основних засобiв i нематерiальних активiв переглядаються принаймнi раз на рiк з урахуванням зазначених вище чинникiв i всiх iнших суттєвих аспектiв. У випадку iстотних змiн очiкуваних строкiв корисного використання амортизацiйнi нарахування коригуються на перспективнiй основi.
Зменшення корисностi не фiнансових активiв
Основнi засоби та нематерiальнi активи тестуються на зменшення корисностi раз на рiк або за наявностi обставин, що вказують на можливiсть зменшення корисностi. Чинники, що вважаються суттєвими для iнiцiювання оцiнки на предмет зменшення корисностi, включають таке: iстотне падiння ринкових цiн, суттєве недовиконання показникiв операцiйної дiяльностi, з огляду на iсторичнi або очiкуваннi в майбутньому результати операцiйної дiяльностi, суттєвi змiни у використаннi активiв або в загальнiй бiзнес стратегiї товариства, включаючи активи, стосовно яких ухвалено рiшення про їхню лiквiдацiю або замiну, i пошкодженi активи або активи, знятi з експлуатацiї, негативнi галузевi або економiчнi тенденцiї та суттєва перевитрата коштiв у розвитку активiв.
Оцiнка вiдшкодованих сум активiв повинна частково ґрунтуватися на оцiнках керiвництва, включаючи визначення вiдповiдних активiв, що генерують грошовi кошти, оцiнку очiкуваних показникiв операцiйної дiяльностi, здатнiсть активiв генерувати дохiд, припущення щодо кон'юнктури ринку в майбутньому. Змiни в обставинах, а також в оцiнках i припущеннях керiвництва можуть призвести до збиткiв вiд зменшення корисностi у вiдповiдних перiодах.
Зменшення корисностi дебiторської заборгованостi за товари, роботи, послуги та iншої дебiторської заборгованостi
Керiвництво товариства оцiнює вiрогiднiсть погашення дебiторської заборгованостi за методом визначення платоспроможностi окремих дебiторiв. МСФЗ 39 вимагає оцiнювати збиток вiд знецiнення, що визначається як рiзниця мiж балансовою вартiстю дебiторської заборгованостi та теперiшньою вартiстю майбутнiх грошових потокiв, дисконтованих за ефективною процентною ставкою. Фактори, що приймаються до уваги пiд час оцiнення дебiторської заборгованостi, включають її аналiз за термiном виникнення, фiнансове положення та кредитну iсторiю покупця.
Судовi спори i претензiї
Товариство може бути об'єктом рiзного роду судових спорiв i претензiй, включаючи розгляди за справами про оскарження нормативних актiв, стосовно результату яких iснує значний ступiнь невизначеностi. Керiвництво проводить оцiнку, серед iнших чинникiв, ступеню ймовiрностi несприятливого результату i можливостi реальної оцiнки суми збитку.
Непередбачуванi подiї або змiни цих факторiв можуть вимагати збiльшення або зменшення суми до нарахування або вимагати нарахування суми, не нарахованої ранiше внаслiдок того, що таке нарахування не вважалося ймовiрним або реальна оцiнка не була можливою.

6. РОЗШИФРОВКА ОКРЕМИХ СТАТЕЙ БАЛАНСУ
Основнi засоби (рядки 1010-1012 балансу)

Iстотних змiн у вартостi основних засобiв не виникало
7. Знос i збитки вiд зменшення корисностi

Полiтика нарахування зносу в 2016 роцi не змiнювалась. Знос переоцiнений вiдповiдно до переоцiнки основних засобiв.
8. НЕЗАВЕРШЕНI КАПIТАЛЬНI IНВЕСТИЦIЇ (РЯДОК 1005 БАЛАНСУ)
На 01.01.2016, тис. грн.. -
Надходження -
Вибуття -
На 31.12.2016 -

9. Запаси (рядки 1101,1102,1103,1104 балансу)

Вiдбулося значне збiльшення обсягу запасiв за рахунок незавершеного виробництва .
10. ДЕБIТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги (рядки 1125 – 1155 Балансу)
Дебiторська заборгованiсть за реалiзованi тавари,послуги виявила тенденцыю до зростання, Дебiторська заборгованiсть за розрахунками з бюджетом – до падiння.Резерв пiд зменшення корисностi - -

На 31.12.2015 р. дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги та iнша дебiторська заборгованiсть є безпроцентною та погашається в ходi звичайної господарської дiяльностi товариства.
Резерв пiд зменшення корисностi (резерв сумнiвних боргiв)
(тис. грн..)
На 01.01.2016 -
Нараховано за рiк (-)
Використано -
На 31.12.2016 (-)
Резерв не нараховується, у зв'язку з тим, що згiдно з облiковою полiтикою товариства сумнiвною дебiторською заборгованiстю вважається лише та поточна заборгованiсть вiдповiдно до якої iснує невпевненiсть щодо її повернення. За дебiторською заборгованiстю, не пов’язаних з реалiзацiєю продукцiї та товарiв, резерв сумнiвних боргiв не створювався.
11 ГРОШОВI КОШТИ ТА ЇХ ЕКВIВАЛЕНТИ (РЯДКИ 1165 - 1167 БАЛАНСУ)
Показник 31.12.2015, тис. грн.. – 42, 6 тис. Грн, на 31.12.2016 – 0
На пiдприємствi мiнiмiзовано обiг готiвкових коштiв в касi.
12.СТАТУТНИЙ КАПIТАЛ
На 31 грудня 2016 р. затверджений i повнiстю сплачений статутний капiтал становив 2081014 простих акцiй номiнальною вартiстю 0,25 грн. кожна. Загальний розмiр статутного капiталу становить 520,3 тис. грн.
13. IНШИЙ ДОДАТКОВИЙ КАПIТАЛ (РЯДОК 1410 БАЛАНСУ)
Показник На 01.01.2016 На 31.12.2016
Дооцiнка основних засобiв 12746 12746
Витрачено (списано за рахунок фондiв) 0 0
14. КРЕДИТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ (РЯДКИ 1610 - 1645 БАЛАНСУ)
Види за основними групами постачальникiв 31.12.2014, тис. грн.. 31.12.2015, тис. грн..
Заборгованiсть перед постачальниками за товари, роботи, послуги 5974 5924
Заборгованiсть за розрахунками з бюджетом 9 4
Заборгованiсть по податку на прибуток
Заборгованiсть за розрахунками зi страхування 22 9
Заборгованiсть за розрахунками з оплати працi 108 75
Поточна кредиторська заборгованiсть за одержаними авансами 11609 12535
Iншi поточнi зобов’язання 232 1266
Усього 17954 19813
Iншi поточнi зобов’язання – це профспiлковi внески, заборгованiсть по авансовим звiтам працiвникiв, а також заборгованiсть, яку не можна класифiкувати за iншими рядками.
15. Доходи i ВИТРАТИ

Доходи i витрати залишися на рiвнi попереднього звiтного перiоду.

16.ОПЕРАЦIЇ З ПОВ'ЯЗАНИМИ ОСОБАМИ
В 2016 роцi до операцiй iз пов’язаними особами можна вiднести:
- операцiї iз мажоритарним акцiонером товариства Каштановим О.С., якому належить контроль над товариством;
- операцiї iз керiвником пiдприємства Поляковим А.I. ;
- операцiї iз Приватним акцiонерним товариством «Селена» (код ЄДРПОУ 30818912), контроль над яким також належить мажоритарному акцiонеру товариства Каштанову О.С.
Операцiї iз мажоритарним акцiонером Каштановим О.С. не здiйснювалися. Рiшення про виплату дивiдендiв не приймалося.
Операцiї iз керiвником пiдприємстваводилися до одержання ним заробiтної плати за виконання своїх посадових обов’язкiв.
Операцiї iз ПрАТ «Селена» здiйснювалися на засадах взаємовигiдностi для обох сторiн за звичайними ринковими цiнами. Серед таких операцiї:
- Правочини, в межах яких ПАТ «Гiбридний соняшник» надавало ПрАТ «Селена» послуги по обробцi, зберiганню насiння сiльськогосподарських культур, жоден з правочинiв не є значним.
- правочини з поставки ПАТ «Гiбридний соняшник» товароматерiальних цiнностей (насiння сiльськогосподарських культур) на користь ПрАТ «Селена», жоден з правочинiв не є значним.
- правочини з поставки ПрАТ «Селена» » товароматерiальних цiнностей (насiння сiльськогосподарських культур) ПАТ «Гiбридний соняшник» , жоден з правочинiв не є значним.
17. ХАРАКТЕР ТА СТУПIНЬ РИЗИКIВ, ЩИ ВИНИКАЮТЬ У ЗВ'ЯЗКУ З ФIНАНСОВИМИ IНСТРУМЕНТАМИ.
Основнi фiнансовi iнструменти товариства включають грошовi кошти та їх еквiваленти та iншi оборотнi фiнансовi активи. Товариство має рiзнi iншi фiнансовi iнструменти, як, наприклад, торгова кредиторська i дебiторська заборгованiсть, якi виникають безпосередньо в ходi її операцiйної дiяльностi.
Полiтика товариства не передбачає торгiвлi фiнансовими iнструментами. Товариству властивi кредитний ризик, ризик лiквiдностi i ринковий ризик.
Загальна програма управлiння ризиками сконцентрована на непередбачуваностi та
неефективностi фiнансового ринку України, i спрямована на зменшення його потенцiйного негативного впливу на фiнансовий стан товариства.
Пiдходи до управлiння кожним iз цих ризикiв представленi нижче.
Ринковий ризик
Ринковий ризик - це ризик того, що справедлива вартiсть майбутнiх грошових потокiв за фiнансовим iнструментом коливатиметься внаслiдок змiн ринкових цiн. Ринковi цiни мiстять у собi три типи ризику: ризик змiни процентної ставки, валютний ризик та iншi цiновi ризики. Основними для товариства є цiновi ризики. Цiновi ризики заключаються у змiнах цiн на сировину , матерiали та готову продукцiю пiдприємства.
Ризик лiквiдностi
Товариство здiйснює аналiз строкiв погашення активiв i зобов'язань i планує свою лiквiднiсть залежно вiд очiкуваних строкiв погашення вiдповiдних фiнансових iнструментiв. Потреби товариства в коротко i довгостроковiй лiквiдностi здебiльшого забезпечуються за рахунок грошових коштiв вiд операцiйної дiяльностi.
Кредитний ризик
Кредитний ризик - це ризик того, що контрагент не виконає своїх зобов'язань за фiнансовими iнструментами або за контрактом, що може призвести до фiнансових збиткiв. Товариству властивий кредитний ризик вiд операцiйної дiяльностi (насамперед, за торговельною дебiторською заборгованiстю) та iншими фiнансовими iнструментами.
Фiнансовi iнструменти, якi потенцiйно можуть призвести до iстотної концентрацiї кредитного ризику Товариства, складаються в основному iз коштiв у банку, а також торгової та iншої дебiторської заборгованостi.
Кошти Товариства розмiщенi у великому банку, який розташований в Українi i має добру репутацiю.
Дебiторська заборгованiсть представлена без вирахування резервiв сумнiвної заборгованостi. Товариство не вимагає застави за фiнансовими активами. Концентрацiя кредитного ризику за торговельною дебiторською заборгованiстю обмежується тим фактом, що товариство майже всю продукцiю вiдвантажує на умовах передплати.

-

Категорія: Мої статті | Додав: ylp (04.28.2017)
Переглядів: 250 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar